hero image

O firmie

Kim jesteśmy?

PKIG tworzy zespół wyspecjalizowanych inżynierów. Dzięki wielu rejonom inżynierii odwrotnej jakimi się zajmujemy, praktycznie każdy może znaleźć coś w czym się czuje mocny. Głęboko wierzymy, że takie podejście – oparte na mocnych stronach sprawia, że nasze projekty realizujemy szybko i z zapałem, co przekształca się na zadowolenie naszych klientów, którzy dają temu wyraz w przesłanych referencjach.

zobacz referencje

 

Nasz zespół

Ideą firmy PKIG nie jest budowanie skomplikowanych hierarchicznych struktur. Od zawsze staraliśmy się, aby nasi pracownicy mogli uczestniczyć we wszystkich fazach projektu wliczając w to zarówno część techniczną polegającą na pomiarach i opracowaniu danych jak i szeroko rozumiany project management oraz zarządzanie relacjami z klientami. Pewne struktury musiały się poniekąd wykształcić, stąd każdy członek zespołu realizuje swoje projekty oparte o silne strony. Zapraszamy do zapoznania się z naszym zespołem.

Zespół

Krzysztof Pietroń

Starszy specjalista ds. fotogrametrii i skaningu

Absolwent Politechniki Warszawskiej, operator UAV/BVLOS, w PKIG od 9 lat. Doświadczony geodeta, project manager, szkoleniowiec oraz panelista na konferencjach branżowych.

W ramach dotychczasowej kariery zawodowej zrealizował dziesiątki projektów z różnych zakresów geodezji. W 2013 na bazie własnych zainteresowań rozpoczął prace nad nowymą jednostką w firmie realizującą projekty z zakresu raczkującej wówczas technologii fotogrametrii z dronów. Dwa lata później jednostka ta została uzupełniona o skaning laserowy i stała się w pełni niezależna.

Obecnie Krzysztof skupia się w większości na nadzorze projektów bieżących oraz pozyskiwaniem nowych zleceń. Jest także odpowiedzialny za wizję działu, wdrażanie nowych technologii oraz rozwiązań. Na bieżąco prowadzi analizy rynku w poszukiwaniu i kreowaniu potrzeb u naszych klientów, w ramach których prowadzi także szkolenia branżowe. Jest też częstym gościem na konferencjach i targach.

Łukasz Laskowski

Starszy specjalista ds. fotogrametrii i batymetrii

Absolwent Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Warszawskiego, w PKIG pracuje od 7 lat. Posiada szeroki bagaż doświadczeń we wszystkich zakresach geodezji. Doświadczony project manager, operator UAV/VLOS.

Łukasz w dziale fotogrametrii PKIG jest odpowiedzialny w szczególności za optymalizację pomiarów objętości z wykorzystaniem nowoczesnych technik fotogrametrycznych w usługach dedykowanych dużym składom i kopalniom. W ramach tych prac prowadzi także badania w zakresie innowacyjnych technik pomiarów gęstości kruszyw, tworzenia precyzyjnych modeli NMT – w tym również ścian strzałowych. Na bieżąco nadzoruje również projekty z zakresu szeroko pojętego skaningu laserowego i inwentaryzacji 3D.

Ponadto od dwóch lat pracuje intensywnie nad rozwojem technologii pomiarów batymetrycznych oraz ich integracji z pozostałymi dziedzinami geodezji.

Łukasz Krześniak - Starszy specjalista ds. fotogrametrii i inwentaryzacji architektonicznych

Łukasz Krześniak

Starszy specjalista ds. fotogrametrii i inwentaryzacji architektonicznych

Absolwent Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Warszawskiego, w PKIG pracuje od 6 lat. Doświadczony geodeta oraz project manager. Na koncie posiada szereg pomyślnie zrealizowanych projektów z zakresów 1 i 2. Operator UAV/VLOS.

Łukasz w naszym dziale odpowiada przede wszystkim za nadzór nad przeprowadzaniem inwentaryzacji architektonicznych budynków. Jest autorem nowoczesnego standardu, który pozwolił na pogodzenie geodezyjnych standardów pomiarów opartych na wysokiej dokładności, ze standardami architektonicznymi, gdzie wymagana jest wysoka jakość sporządzania rysunków i stosowania odpowiedniej symboliki. Od samego początku konsekwentnie wdraża inwentaryzacje 3D oparte na technologii BIM, zarówno w PKIG, jak i u naszych klientów.

Obecnie pracuje nad ciągłą implementacją technologii BIM w PKIG a także zgłębia nowoczesne techniki pomiarów podziemnych opartych na georadarach.

Ewelina Wasilewska

Specjalista ds. inwentaryzacji architektonicznych i fotogrametrii

Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego, w PKIG pracuje od 2 lat.
Ewelina posiada bogate doświadczenie w zakresie geodezji klasycznej, które okazuje się nieocenione w naszym dziale. Cieszy ją każde powierzone zadanie, nieważne czy dotyczy prac terenowych czy kameralnych. W PKIG szybko wyspecjalizowała się w opracowywaniu obserwacji satelitarnych z nalotów fotogrametrycznych. Konsekwentnie rozwija w sobie umiejętności z szeroko rozumianych Systemów Informacji Geograficznej. Ponadto Ewelina ze względu na swoje usposobienie pełni niejako funkcję Chief Hapinness Officera w zespole :).

Monika Krukowska

Specjalista ds. inwentaryzacji architektonicznych i fotogrametrii

Absolwentka Politechniki Warszawskiej, pracuje z nami od niemal dwóch lat.
Monika wniosła do firmy szeroki bagaż doświadczeń w sporządzaniu profesjonalnej dokumentacji CAD z inwentaryzacji architektonicznych budynków oraz digitalizacji. Obecnie ciągle poszerza swoje horyzonty i pełni funkcję w pełni samodzielnego specjalisty od sporządzania dokumentacji 2D. Równocześnie, wspólnie z resztą zespołu aktywnie pracuje nad ciągłym wdrażaniem BIM w firmie. Jest także ekspertem od nietypowych opracowań z zakresu fotogrametrii bliskiego zasięgu.

Paweł Hawryluk

Specjalista ds. BIM

Absolwent Politechniki Warszawskiej, w PKIG od 1 roku
Paweł w naszym zespole prowadzi i rozwija komórkę ds.BIM. Posiada bardzo duże doświadczenie modelowo – projektowe, na bieżąco prowadzi szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne. Entuzjasta nowych technologii, stara się budować workflow w oparciu o automatyzację i optymalizację procesów. Jest odpowiedzialny przede wszystkim za inwentaryzację wielobranżowe i tworzenie modeli „as build” w technologii – Scan 2 BIM.

birdie

Skontaktuj się z nami

Jesteś zainteresowany współpracą? Zadzwoń lub napisz do nas - odpowiemy na wszelkie pytania.

+48 533 679 247

napisz do nas