Wirtualne spacery po obiektach oparte o panoramy 360st oraz możliwość wykonywania prostych pomiarów na TrueView
Wirtualne wycieczki po obiektach, ze względu na wysokie zainteresowanie już od dłuższego czasu zajmują czołowe miejsce na naszej liście usług. Obecnie oferujemy 2 warianty wykonania usługi – uproszczony i rozszerzony.
Pierwszy z nich polega to tzw. uproszczona wersja panoram i sprawdza się doskonale w przypadku wykonywania prac związanymi z inwentaryzacjami. Celem jest wówczas tylko pomoc w orientacji na obiekcie i interpretacji poszczególnych elementów. Przykład takiego zdjęcia można obejrzeć tutaj.
Wersję rozszerzoną, czyli wysokorozdzielcze panoramy wykonane wysokiej jakości lustrzanką stosujemy już stricte do celów typowo marketingowych. Tak sporządzona wyceczka wirtualna może posłużyć do prezentacji nowootwartego lokalu czy mieszkania przeznaczonego na sprzedaż lub wynajem.
W wersji uproszczonej wykonane zdjęcia panoramiczne mają rozdzielczość ok. 15Mpix i w zupełności wystarczają aby oddać charakter pomieszczenia. W PKIG takie zdjęcia prezentujemy na plikach wynikowych w postaci interaktywnych hot spotów umieszczonych we właściwych miejscach w inwentaryzacji architektonicznej.
Wersja rozszerzona natomiast to panoramy w rozdzielczości od 50Mpix w górę (w zależności od wymagań klienta).
Dla bardziej wymagających użytkowników oferujemy usługę True View. Obecnie proponujemy ją wszystkim klientom, którzy wykonują inwentaryzację architektoniczną z wykorzystaniem technologii skaningu laserowego, gdyż spacer wirtualny wykonany technologią True View jest w pewnym sensie produktem ubocznym.
Polega na połączeniu danych otrzymanych ze skanera laserowego z wysoko-rozdzielczymi zdjęciami. Dzięki temu oprócz możliwości wirtualnego zwiedzania (jak w przypadku klasycznego spaceru wirtualnego), jesteśmy w stanie dokonywać pomiarów w oparciu o dane geometryczne pochodzące z chmury punktów. Podstawowe funkcjonalności to odczytywanie kątów, odległości, wysokości oraz współrzędnych poszczególnych punktów ze skanowania 3D.
Technologia True View sprawdza się przede wszystkim jako wizualizacja ogromnej ilości danych jakie niesie ze sobą kolorowa chmura punktów RGB, która sama w sobie nie jest łatwym produktem do obróbki i generalnie wymaga odpowiednich umiejętności, sprzętu i oprogramowania. Chmura punktów dostarczana w technologii True View uruchamiana jest w aplikacji webowej, nie obciąża znaczącozasobów komputera i jest bardzo łatwa w obsłudze.
Zapraszamy na stronę producenta http://truviewglobal.emea.leica-geosystems.com/welcome w celu przetestowania funkcjonalności środowiska na wybranych, ciekawszych realizacjach.
Jesteś zainteresowany współpracą? Zadzwoń lub napisz do nas - odpowiemy na wszelkie pytania.