Zdjęcia marketiingowe i inspekcje techniczne inwestycji z drona
W dobie najnowszych technologii i powszechnego użycia bezzałogowych statków powietrznych, potocznie nazywanych dronami, ich zastosowanie może być ograniczone jedynie wyobraźnią. W rękach profasjonalistów, oraz z pomocą specjalistycznego oprogramowania znajdują zastosowanie w różnych gałęziach gospodarki. Ujęcia z lotu ptaka dostarczają mnóstwa danych, a to jak je wykorzystamy zależy od wyobraźni i umiejętności operatora.
PKIG wykształciło profesjonalną kadrę operatorów dronów, którzy codziennie zdobywają doświadczenie, nie tylko w zastosowaniech stricte inżynieryjnych, ale też w marketingowych.
Ze względu na nasz spory obszar działaności, jakim jest rynek real estate, większość projektów reklamowych związanych jest z obszarem nieruchomości. Materiały z drona znajdują się w folderach reklamowych dedykowanych konkretnym budynkom, a na ich tle tworzone są wizualizacje projektowanych inwestycji. Znacznie podnosi to świadomość potencjalnych klientów, którzy widzą budynek wkomponowany w rzeczywistość, a nie w kilka wstawionych komputerowo drzew.
Kolejnym, ciekawym projektem było wykonanie panoram 360 dla każdego projektowanego piętra jednego z warszawskich drapaczy chmur. Dzięki dostarczonym przez nas materiałom, graficy i projektanci wnętrz wykonali wizualizację apartamentów z rzeczywistym widokiem z przyszłych okien. Klienci mogli więc w technologii VR obejrzeć apartament na dowolnym piętrze z dokładnym widokiem z okna.
Produktem końcowym inspekcji są najczęściej zdjęcia, wykonane klasycznym aparatem fotograficznym o wysokiej rozdzielczości lub kamerą termowizyjną. Na ich podstawie branżysta odpowiedzialny za stan techniczny obiektu może przedsięwziąć odpowiednie działania. Zdjecia termowizyjne z drona jasno pokazują, które miejsca linii przesyłowych ulegają nadmiernemu przegrzaniu, wówczas można ocenić przyczynę i stopień uszkodzenia i zaplanować ich konserwację.
Inspekcje techniczne z użyciem zdjęć z drona dotyczą również otoczenia placu budowy. Służą udokumentowaniu stanu nawierzchi jezdni czy budynkow przed rozpoczęciem budowy. Stanowią zabezpieczeniem w razie roszczeń o odszkodowanie z tytułu uszkodzeń, które często istniały jeszcze przed wkroczeniem na plac budowy ciężkiego sprzętu.
Obecnie niemal na każdej budowie drogi ekspresowej bądź autostrady Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wymaga w ramach nadzoru od inżyniera kontraktu tzw. zdjęć z postępu budowy wykonywanych w interwałach comiesięcznych. Oprócz standardowych zdjęć i filmów z poziomu terenu wykonuje się również ujęcia lotnicze z dronów.
Jesteś zainteresowany współpracą? Zadzwoń lub napisz do nas - odpowiemy na wszelkie pytania.