Loading...

Usługi

 • wypożyczenie drona z operatorem
 • filmowanie eventów
 • usługi dla firm

 • ortofotomapy
 • rzuty i ortofotoplany elewacji budynków
 • modele 3D obiektów
 • pomiary objętości
 • Numeryczne Modele Terenu

 • Generowanie surowych chmur punktów
 • Pomiary BIM
 • Badania przemieszczeń i odkształceń
 • Skanowanie laserowe w przemyśle

 • wycieczki wirtualne po obiektach d/c marketingowych
 • wycieczki wirtualne po obiektach d/c inwentaryzacji lub pogladowych
 • niezależne zdjęcia panoramiczne

 • monitoring wysokich budynków
 • pomiary termowizyjne z drona
 • analiza postępu prac na dużych projektach

 • analiza skutków klęsk żywiołowych
 • kontrole zasiewów
 • dokumentacja z dronów dla firm ubezpieczeniowych

 • inwentaryzacja obiektów zabytkowych
 • rzuty elewacji
 • rzuty dachów

Wychodząc na przeciwko oczekiwaniom uruchomiliśmy prostą usługę polegającą na wypożyczeniu naszych statków powietrznych wraz z operatorem. Usługa ta nie ma na celu wykonania konkretnego zadania. Po prostu dostają Państwo do dyspozycji sprzęt, a operator wykonuje polecenia – oczywiście podstawowym warunkiem jest tutaj zapewnienie bezpieczeństwa sobie i otoczeniu. Na tą chwilę udostępniamy 2 rodzaje sprzętu:

1. DJI S900 z aparatem sony NEX7 – jest to statek w pełni profesjonalny z doskonałą stabilizacją obrazu. Do lotów tym urządzeniem delegujemy zawsze 2 osoby. Dzięki temu możemy pozwolić sobie na zupełnie niezależne sterowanie zamontowaną kamerą, co bezpośrednio przekłada się na wysoką jakość przekazanego Państwu materiału. W ciągu 8 godzinnego dnia pracy jesteśmy w stanie wylatać ok. 2h (z przerwami
na ładowanie baterii).

2. Phantom 2
Vision – jest to statek półprofesjonalny, doskonały do wszelkiego rodzaju
inspekcji. Raczej nie stosujemy tego rozwiązania do celów marketingowych, chociaż w niektórych przypadkach z pewnością się sprawdzi – tym bardziej, że jest to to rozwiązanie nieco tańsze.

Zapraszamy do kontaktu celem wyceny
Państwa zamówienia.

Loty bezzałogowymi statkami powietrznymi (UAV) to nie tylko szereg wyspecjalizowanych usług polegających na zaawansowanym przetwarzaniu zdjęć. Warto pamiętać, że to przede wszystkim niezwykłe ujęcia z wysoka pozwalające dojrzeć to, czego oko ludzkie nie jest w stanie spostrzeć z poziomu ziemi. Dlatego przygotowaliśmy dla Państwa szereg usług niezwiązanych ściśle z fotogrametrią czy geodezją. Zapraszamy do zapoznania się klikając w odpowiedni odnośnik.

Fotogrametria jest dziedziną nauki pozwalającą na pozyskiwanie danych geometrycznych na podstawie odpowiednio przetworzonych zdjeć, zarówno lotniczych jak i wykonanych z poziomu ziemii.

Do niedawna jednak zdjęcia wykonane z wysoka wymagały albo posiadania drogich platform lotniczych, albo stosowania niekonwencjonalnych – i niestety nie zawsze skutecznych rozwiązań typu fotografowanie z sąsiednich budynków, masztów itp. Rozwój technologii i prawa w zakresie statków bezzałogowych wprowadził nam wiele ułatwień, dzieki czemu nasza firma była w stanie stosunkowo szybko zaimplementować tego typu rozwiązania do swoich usług.

Obecnie fotogrametrią wspieramy się nawet przy zwyklych opracowaniach typu mapy czy inwentaryzacje, jednak wyseparowalismy również szereg usług, typowych dla tej dziedziny.

Technologia skaningu laserowego nie jest nowością – zna ją i stosuje wiele firm na rynku. Poza tym sprzęt nie jest aż tak drogi jak niegdyś (chociaż to cały czas wyższa półka cenowa), a obsługa sprowadza się do ustawienia zakresu skanowania oraz rozdzielczości i już możemy cieszyć się z kolorowej chmury punktów.

Jednak surowa chmura, nie może stanowić sama w sobie podkładu do dalszych prac, trudno ją również udostępniać. Dlatego też w PKIG kładziemy mocny nacisk na rozwój w zakresie modelowania, a od niedawna także w zakresie BIM.

Zachęcamy do zapoznania się szczegółowo z ofertą.

Oczywistym jest, że wszelkiego rodzaju dokumentacja zdjęciowa obiektu jest zawsze bardzo pomocna, czy to do celów marketingowych, czy czysto inwentaryzacyjnych.

Nasza firma poszła w tym zakresie o krok dalej, czego efektem jest wdrażanie dokumentacji w postaci panoram sferycznych i kompletnych wycieczek wirtualnych po obiektach.

W tym przypadku również udało nam się wyselekcjonować kilka usług z dedykacją dla róznych grup odbiorców.

Są takie chwile chwile w życiu, które warto utrwalić. Jedne należą do tych bardziej wzniosłych, jak śluby wesela czy komunie inne z kolei do mniej – choćby zwykłe spotkania z przyjaciólmi.

Fotografować umie każdy, jedna nie zawsze zawsze jesteśmy w stanie ująć wszystko to co ważne, dlatego też wszelkie ujęcia z lotu ptaka będą idealnym uzupełnieniem Państwa materiału.

Nasza usługa może mieć również charakter kompleksowy – zajmiemy się również profesjonalnym montażem, dzięki czemu produktem finalnym będzie gotowy film czy prezentacja.

 

Zapraszamy agencje reklamowe, fotografów oraz wszystkie firmy, które chciałyby uzupełnić swoje usługi o filmowanie i zdjęcia z wysoka. Wykonujemy filmy z rozdzielczością fullHD oraz zdjęcia w RAW z rozdzielczością do 24MPix.p

Podpisując z nami umowę mogą Państwo liczyć na rzetelność, elastyczność w zakresie terminów oraz konkurencyjne ceny.

 

Erfolg im Business Handshake

Do niedawna ortofotomapa – ze względu na koszty była usługą zarezerwowaną tylko dla dużych firm i jednostek państwowych. Koszty te generowała przede wszystkim sama obsługa samolotu oraz horrendalnie drogie kamery fotogrametryczne. Efekty takich opracować można podziwiać w serwisach typu google maps czy geoportalach miast oraz województw.

Rozwój technologii bezzałogowych statków latających pozwolił na generowanie takich opracowań dla dużo mniejszych terenów, gdzie obiektem naszego zainteresowania jest np. pojedyncza działka ewidencyjna.

Wykonując na stosunkowo niskim pułapie uzyskujemy bardzo dokładne zdjęcia, gdzie wartość 1 piksela nie przekracza 1cm. Stosując zaawansowaną obróbkę materiału jesteśmy w stanie wygenerować bardzo dokładny produkt który będzie znakomitym narzędziem do planowania oraz będzie służył jako doskonały materiał uzupełniający do np. klasycznej mapy do celów projektowych.

Ortofotomapa

Technologie fotogrametryczne z wykorzystaniem dronów są nieocenione w przypadku prac przy sporządzaniu rzutów elewacji oraz dachów.

Przy stosowanie tadycyjnych technik pomiarowych często występuje problem braku widoczności niektórych elementów z poziomu podłoża – szczególnie w przypadku wysokiej zabudowy przy wąskich ulicach. Wówczas jesteśmy niemal całkowiecie uzależnieni od możliwości wejścia na budynek naprzeciwko, co nie zawsze jest możliwe.

Zdjęcia z wysoka zdejmują z nas te ograniczenia a dodatkowo przyspieszają proces tworzenia rzutów, które powstają w procesie kameralnej wektoryzacji charakterystycznych elementów budynków. Produktem ubocznym, ale zarazem bardzo przydatnym jest ortofotoplan elewacji, czyli odpowiednio przetworzone i połączone zdjęcia, podłożone pod zwektoryzowany rzut. Tego typu opracowanie poza informacjami dotyczącymi geometrii elewacji niesie ze sobą również inne, takie jak kolor farby, stan tynku, odpryski, zawilgocenie itp.

Jako jedni z nielicznych firm na rynku posiadamy doświadczenie w zakresie modelowania obiektów 3D.

Rozwój technologii w zakresie tworzenia chmur punktów sprawił, że ich generowanie nie stanowi większego problemu, ponieważ większość pracy wykonuje skaner lub oprogramowanie. Co innego jednak z ich obróbką. Sama chmura nie stanowi gotowego produktu, jest tylko zbiorem danych, które wymagają przetworzenia, a dokładniej – wymodelowania.

W zespole PKIG znajdują się osoby ukierunkowane na modelowanie 3D, biorąc również pod uwagę rosnące zapotrzebowanie na technologię BIM.

Możecie Państwo zatem być pewni, że powierzając nam usługę budowy modelu obiektu, nie otrzymacie tylko surowych danych, a poprawny topologicznie model, na którym można dalej pracować, tj. prowadzić analizy lub wizualizacje.

wiezazdjeciewieza model

Udostępniamy Państwu pełną ofertę związaną z pomiarami i obliczeniami objętości mas ziemnych na obiektach takich jak:

 • hałdy
 • wyrobiska
 • wały przeciwpowodziowe
 • nasypy
 • pozostałości po stawach i jeziorach
 • pomiary batymetryczne

Oczywiście obecnie przy tego typu inwentaryzacjach korzystamy już praktycznie tylko z technik fotogrametrycznych. Oprócz obliczeń udostępniamy również wizualizację kształtu danego obiektu.

Pragniemy zwrócić również uwagę, że absolutnie nie warto oceniać objętości „na oko”. Cena oferowanej przez nas usługi jest naprawdę znikoma w porównaniu do oszczędności jakie można uzyskać np. przy planowaniu liczby wywrotek do przewiezienia ziemi.

halda

Numeryczny Model Terenu, w skrócie NMT bądź DTM (Digital Model Terrain) oraz Numeryczny Model Pokrycia Terenu, w skrócie NMPT bądź DSM (Digital Surface Model) stanowią jedne z podstawowych produktów fotogrametrycznych.

Z definicji są to zbiory punktów + algorytmy, pozwalające na interpolację wysokosci między nimi.

Niegdyś takie pomiary wykonywało się z wykorzystaniem klasycznych przyrządów geodezyjnych, gdzie tymi punktami były tzw. pikiety wysokościowe. Każda taka pikieta wymagała jednak fizycznego „podejścia”, oraz pomiaru co przekładało się na czas oraz dokładność modelu (mało gęsta siatka punktów). Obecnie seria zdjęć z bezzałogowego statku powietrznego pozwala na wygenerowanie chmury punktów dla danego obszaru, a następnie eksport do DSM. Jeśli naszym celem DTM, tj. DSM bez drzew, budynków, ogrodzeń itp wykonujemy po drodze jeszcze klasyfikację chmury punktów.

Gotowy Numeryczny Model Terenu jest następnie eksportowany do wymaganego rozszerzenia. Do tej pory spotkaliśmy się z zapotrzebowaniem na tego typu produkt przede wszystkim przy inwestycjach liniowych typu drogi, koleje, linie energetyczne, a także przy wspomnianych w osobnym wątku pomiarach objętości. Jednak możliwości analiz przestrzennych na tym produkcie są na tyle duże, że zapotrzebowanie to wciąż wzrasta, a zarazem potrzebne są coraz dokładniejsze dane, stąd zachęcamy do stałej współpracy w tym zakresie.

 

dtm

Usługa skierowana jest do osób/firm posiadających pewne doświadczenie w modelowaniu oraz pozyskiwaniu informacji z chmur punktów.

Polega ona na zeskanowaniu i przekazaniu Zamawiającemu połączonej chmury. Na życzenie nadajemy jej również georeferencję w wybranym układzie współrzędnych.

chmura

Od stycznia 2015 PKIG rozpoczęło efektywne wdrażanie nowych standardów pomiaru opartych o technologię BIM. Mimo, że technologia stworzona jest raczej pod projektowanie od podstaw, uważamy, że naszym zadaniem jako geodetów jest wdrażanie jej przy inwentaryzacjach architektonicznych, udowadniając przy tym, że model BIM-owski można zbudować nawet dla starej, przedwojennej kamienicy.

Oczywiście aby taki model był rzetelny potrzebujemy pewnych danych 3D, które pozyskujemy przez skanowanie wewnątrz budynków. Staramy się przy tym wdrażać nowe technologie skanowania, polegające na modelowaniu informacji bezpośrednio podczas pobytu na obiekcie. Testujemy również nowe urządzenia typu ZEB1, tj. ręczne skanery inercyjne. Wszystko po to aby praca na obiektach była szybsza, dokładniejsza i angażowała jak najmniej Państwa czasu.

 

bim

Technologia skaningu laserowego, dzięki możliwości pozyskania wielu danych w odniesieniu do jednostki powierzchni obiektu stosowana jest z powodzeniem do badania przemieszczeń i odkształceń. Jest to bardzo bardzo odpowiedzialne zadanie, gdyż każda informacja o nieplanowanym zachowaniu się obiektu może uratować życie wielu osobom. Może to być kilka osób, jeśli mówimy o budynku jednorodzinnym, ale również kilka tysięcy, kiedy mowa o tamie na rzece.

Takie pomiary wykonuje się w zadanych interwałach czasowych w oparciu o stabilną osnowę (punkty) geodezyjną. Następnie chmury punktów z poszczególnych okresów są ze sobą porównywane pod względem otrzymanych różnic. Jeśli przekroczone zostaną dopuszczalne normy, może zostać podjęta decyzja np. o ewakuacji.

Warto wspomnieć, że dzięki dużej rozdzielczości skanowania, możemy cały badany obiekt „pokryć” chmurą punktów, co pozwala wykrywać nawet małe punktowe ubytki czy odszktałcenia.

Kiedy w grę wchodzi inwentaryzacja dużego zakładu przemysłowego wraz ze wszystkimi instalacjami i wymagany jest wysoki poziom szczegółowości, to na dzień dzisiejszy skanowanie laserowe jest jedynym rozwiązaniem. Jednakże samo zeskanowanie nie wystarczy – chmura nie pozwoli np. na filtrowanie widoczności poszczególnych instalacji względem przeznaczenia. Niezbędne jest modelowanie w odpowiednim programie.

Obecnie posiadamy systemy które są w stanie wykryć i sparametryzować ok. 80% zawartych w chmurze obiektów. Pozostałe muszą być zamodelowane ręcznie jednak jest to i tak na tyle duże przyspieszenie, że czyni nas jedną z wiodących firm na rynku przy tego typu pracach.

Opracowany w ten sposób model przekazujemy Państwu w formacie modelu w celu dalszego parametryzowaniu, bądź przekazujemy dalej do naszej komórki, która zajmuje się ściśle parametryzowanie w systemie BIM.

Zdjęcia panoramiczne (lub 360st.) mają niezaprzeczalne zalety w stosunku do ich płaskich odpowiedników w momencie kiedy mówimy o wnętrzach. Dlatego takie zdjęcia połączone w spacer po planie obiektu mogą być doskonałą formą reklamy, zaprezentowania przestronności, funkcjonalności czy udekorowania wnętrz. Potencjalni klienci nie muszą fizyczne tracić na obiekcie – część decyzji odnośnie celu związanego z naszym ogłoszeniem potencjalny klient może podjąć zdalnie, bez przemierzania czasami setek kilometrów. Zapraszamy do zapoznania się z przykładem tego typu opracowania – gościło nas fantastyczne, nowowybudowane przedszkole w Przypkach pod Tarczynem. Zapraszamy do kontaktu – jestesmy pewni, że uda nam się namówić Państwa na taką formę promocji.

3

Zdjęcia w postaci panoramicznej kierujemy również ściśle do celów poglądowych bądź inwentaryzacyjnych. Docelową grupę odbiorców stanowią tutaj architekci, rzeczoznawcy majątkowi oraz inni specjaliści związani z budownictwem lub nieruchomościami w ogóle.

Tego typu panoramy wykonujemy w 2 wariantach. Mogą to być pliki poglądowe w niskiej rozdzielczości, służące do zbierania ogólnych informacji takich jak liczba drzwi i okien, rozmieszczenie mebli itp. Druga opcja to klasyczne zdjęcia wysokorozdzielcze pozwalające na (oprócz wymienionych powyżej) dokonywanie oceny stanu technicznego,  czy określanie materiałów.

2_na_strone

—- STRONA W BUDOWIE —-

Zadzwoń do nas już dzisiaj 660 681 828 lub napisz maila biuro@pkig.pl

Jesteśmy otwarci na każdą formę współpracy.