Loading...
Zapraszamy do kontaktu, nr tel.: 660 681 828, biuro@pkig.pl
Model 3D pomnika
17Gru

Model 3D pomnika

Pogoda za oknem niestety nie zachęca do latania, a tym bardziej do robienia zdjęć, jednak w PKIG trwają pełną parą przygotowania do kolejnych dużych projektów.

Tymczasem chcielibyśmy zaprezentować Państwu wykonany przez nas model 3D pomnika Kościuszkowców w Warszawie. Projekt ten nie był może zbyt skomplikowany, jednak dostarczył nam wiele satysfakcji. Wykonaliśmy ok. 100 zdjęć, a lot statkiem powietrznym trwał ok. 30 minut. Następnie kilka godzin pracy o oto efekt naszej pracy:

Jakie może być praktyczne zastosowanietego typu prac? Przede wszystkim modele 3D takich obiektów pełnią funkcję promocji. Model może zostać osadzony w środowiskach typu GIS w celu udostępniania go innym użytkowikom.

Ale nie tylko. Prezentowany obiekt ma zachowaną również pełną geometrię. Co to oznacza w praktyce? Otóż bez problemu możemy zmierzyć wszelkie interesujące nas wymiary w celu np. zaprojektowania odpowiedniego szablonu do transportu. Możemy też obliczyć objętość, która wraz z charakterystyką materiału pozwoli na obliczenie masy obiektu. Ostatni główny parametr, tj powierzchnia pomoże nam ocenić np. ilość substancji do zaimpregnowania.

Zapraszamy do śledzenia – wkrótce udostępnimy kolejne obiekty.

 

Kategorie: Fotogrametria