Loading...

Do czego wykorzystujemy spacery wirtualne?

Wirtualne wycieczki po obiektach, ze względu na wysokie zainteresowanie już od dłuższego czasu zajmują czołowe miejsce na naszej liście usług. Obecnie oferujemy 2 warianty wykonania usługi, przy czym o wersji rozszerzonej piszemy tutaj.

W ramach wykonywania prac związanymi z inwentaryzacjami architektonicznymi bardzo często posługujemy się uproszczoną wersją panoram, mającą nam tylko pomóc w orientacji na obiekcie i interpretacji poszczególnych elementów. Przykład takiego zdjęcia można obejrzeć tutaj.

Technologia i sprzęt

Wykonane zdjęcia panoramiczne mają rozdzielczość ok. 15Mpix i w zupełności wystarczają aby oddać charakter pomieszczenia. W PKIG takie zdjęcia prezentujemy na plikach wynikowych w postaci interaktywnych hot spotów umieszczonych we właściwych miejscach w inwentaryzacji architektonicznej.

Spacer wirtualny na inwentaryzacji architektonicznej – koszty.

Ze względu na szybki czas wykonania panoramy i automatyczny algorytm łączenia zdjęć panoramicznych, jesteśmy w stanie zaproponować atrakcyjne stawki za taką usługę.

True View

Dla bardziej wymagających użytkowników oferujemy usługę True View. Obecnie proponujemy ją wszystkim klientom, którzy wykonują inwentaryzację architektoniczną z wykorzystaniem technologii skaningu laserowego, gdyż wtedy spacer wirtualny wykonany technologią True View jest w pewnym sensie produktem ubocznym.

Polega to na połączeniu danych otrzymanych ze skanera laserowego z wysoko-rozdzielczymi zdjęciami. Dzięki temu oprócz możliwości wirtualnego zwiedzania (jak w przypadku klasycznego spaceru wirtualnego), jesteśmy w stanie dokonywać pomiarów w oparciu o dane geometryczne pochodzące z chmury punktów. Podstawowe funkcjonalności to zczytywanie kątów, odległości, wysokości oraz współrzędnych poszczególnych punktów ze skanowania 3D.

Dla kogo?

Technologia True View sprawdza się przede wszystkim jako wizualizacja ogromnej ilości danych jakie niesie ze sobą kolorowa chmura punktów RGB, która sama w sobie nie jest łatwym produktem do obróbki i generalnie wymaga odpowiednich umiejętności, sprzętu i oprogramowania. Chmura punktów dostarczana w technologii True View uruchamiana jest w aplikacji webowej, nie obciąża znacząco zasobów komputera i jest bardzo łatwa w obsłudze.

Zapraszamy na stronę producenta http://truviewglobal.emea.leica-geosystems.com/welcome w celu przetestowania funkcjonalności środowiska na wybranych, ciekawszych realizacjach.