Loading...

Oferujemy profesjonalne, wysokiej jakości usługi inwentaryzacji BIM. Czym jest owa technologia? BIM to skrót od angielskiego Building Information Modelling, co można przetłumaczyć jako modelowanie informacji o budynkach. Znajduje szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach i branżach, sprawdzi się jako narzędzie w pracy architekta, rzeczoznawcy, kosztorysanta, project managera i innych zawodach.

Nasza firma, jako specjalizująca się w geodezji i pomiarowaniu 3D, wykorzystuje ową technologię do inwentaryzacji BIM. Tworzymy najwyższej jakości projekty w systemie BIM, zapewniającym niezwykle precyzyjne pomiary, dzięki czemu otrzymane modele zawierają kompletne dane opisujące szczegółowo inwentaryzowany obiekt. Wykorzystując wirtualne odpowiedniki realnych elementów konstrukcji, zamiast amorficznych bloków otrzymujemy model budynku idealnie odzwierciedlający rzeczywisty obiekt. Inwentaryzacja BIM pozwala na prosty i szybki dostęp do informacji zawartych w systemie BIM oraz ich dowolne wykorzystanie do różnych symulacji i analiz.

Czym charakteryzuje się inwentaryzacja BIM?

Inwentaryzacja BIM charakteryzuje się wieloma zaletami. Z modelu BIM możemy uzyskać rozbudowane zestawy elementów dokumentacji, takich jak dowolne przekroje obiektów, szczegółowe rzuty kondygnacji na dowolnych wysokościach, bardzo plastyczne i dokładne elewacje, spacery wirtualne i wizualizacje, harmonogramy robót i analizy kosztowe, analizy energetyczne, symulacje nasłonecznienia i wiele innych możliwości. Ponadto system BIM umożliwia wykonanie bogatych w informacje, szczegółowych zestawień, obejmujących m.in. spisy stolarki drzwiowej i okiennej, tabele elementów wyposażenia obiektów i użytych materiałów budowlanych, wykazy pomieszczeń, ich kubatur i powierzchni, a także listy pozostałych elementów, w tym stropów, ścian, części więźby dachowej itp. Stworzone w technologii BIM obiekty są niezwykle dokładne i zawierają wszystkie możliwe parametry rzeczywistej budowli, co pozwala na analizę o wiele większej ilości informacji, niż w projekcie powstałym w modelu 2D.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi i technologii, możemy zaproponować Państwu najwyższą jakość wykonania dość nowatorskiej jeszcze na polskim rynku usługi, jaką jest inwentaryzacja BIM. Wieloletnie doświadczenie i obecność w branży, wysoko wykwalifikowana kadra specjalistów oraz innowacyjny sprzęt są gwarancją naszego profesjonalizmu. Zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą, a w przypadku dodatkowych pytań, pozostajemy do Państwa dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub do wizyty w siedzibie naszej firmy.