Loading...

Co to jest chmura punktów?

Przy usłudze inwentaryzacji architektonicznej, wykonujemy skaning laserowy 3D obiektów i budynków, dostarczając chmurę punktów w dowolnym formacie. Sam skaning laserowy to efektywna i szybka metoda uzyskania szczegółowych, trójwymiarowych danych otoczenia. Od kiedy oprogramowanie CAD może z łatwością opracowywać dane z chmury, skaning 3D stał się niemal standardową metodą w inwentaryzacjach budowlanych.

Czym jest natomiast owa chmura? To zbiór punktów o współrzędnych XYZ i parametrze intensywności odbicia.

Zalety i zastosowanie chmury punktów

Chmura punktów w sposób znaczący wspomaga proces projektowania i wykonywania inwentaryzacji architektonicznych, udostępniając realny kontekst i otoczenie obiektu, w które można wstawić modele dodatkowe lub odtworzyć obiekty odniesienia. Dołączając owe chmury do rysunku, można ich użyć jako wskazówki, przykładowo stosując np. odpowiednią kolorystykę w celu odróżniania poszczególnych elementów albo też zmieniając sposób wyświetlania.

Rozwiązanie w formie chmury punktów wykorzystujemy do inwentaryzacji wielu rodzajów obiektów i budynków. Znakomicie sprawdza się w architekturze, przemyśle i ochronie zabytków oraz pomiarach przemieszczeń.

Nasza oferta

Dostarczamy dane w postaci chmury punktów w odcieniach szarości lub też z pomierzonymi barwami RGB. Istnieje również możliwość wizualizacji danych w postaci parametru normalnych do powierzchni skanowania.

Dane z chmury stosujemy, wykonując inwentaryzacje powykonawcze. Jednak wychodząc naprzeciw wymaganiom naszych Klientów, którzy potrzebują samych surowych danych do indywidualnych opracowań, dostarczamy takowe w postaci właśnie chmur punktów. Wykonujemy pomiary, łączymy skany, po czym eksportujemy je, w możliwie najlepszej rozdzielczości, do odpowiednich formatów. Tak opracowane i dostarczone dane Klient może wykorzystać wedle własnych wymagań. W przypadku takiego zapotrzebowania możemy również zająć się dalszą obróbką danych – zarówno 2D, jak i 3D – w programie CAD.

Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania, zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści udzielą wszelkich informacji i doradzą w wyborze najbardziej odpowiedniej usługi.