Loading...
Zapraszamy do kontaktu, nr tel.: 660 681 828, biuro@pkig.pl

Dziękujemy za czas poświęcony na zapoznanie się z naszą ofertą.

Na rynku jest dużo dobrych firm,

ale spójrz poniżej by zobaczyć co wyróżnia PKIG

Uprawnieni operatorzy dronów

W naszym zespole pracuje obecne sześciu operatorów bezzałogowych statków powietrznych, w tym dwie osoby z uprawnieniami do wykonywania operacji poza zasięgiem wzroku (BVLOS).

Sprzęt

Posiadamy najnowszej generacji sprzęt pomiarowy renomowanych firm. W zakresie geodezji klasycznej dysponujemy m.in. tachimetrami z serwomotorami, odbiornikami GPS oraz niwelatorami precyzyjnymi, a do zadań specjalnych wykorzystujemy skaner laserowy oraz 3 bezzałogowe statki powietrzne przystosowane do różnych zadań.

Szeroki zakres usług z dziedzin fotogrametrii i skaningu

Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą usług z tematyki  fotogrametrii, skaningu laserowego oraz fotografii i inspekcji nieruchomości oraz ich zastosowań w różnych dziedzinach gospodarki.

Doświadczona kadra inżynierów

Na chwilę obecną kadra PKIG to zespół 24 wysoko wykwalikowanych inżynierów. Dzięki nabytemu doświadczeniu przy realizacji projektów z różnych branż jesteśmy w stanie sprostać wyzwaniom, w możliwie najkrótszym do realizacji terminie. Dodatkowo na bieżąco współpracujemy ze specjalistami z innych branż (nieruchomości, architektura, budownictwo, historia zabytków), co pozwala nam dostarczać maksymalnie kompleksowe rozwiązania.

Zamów naszą usługę już dzisiaj +48 660 681 828 lub napisz maila na adres biuro@pkig.pl

Przeciętny czas odpowiedzi na maila to 1 godzina.

Dlaczego warto wybrać Nas

Nasz firma składa się z doświadczonych inżynierów oraz nowoczesnego sprzętu. Nie czekamy na to co przyniesie jutro to my je tworzymy.

Fotogrametria z bliska

 • monitoring rys i pęknięć metodą fotogrametryczną
 • modele 3d pomników

Monitoring obiektów

 • pomiary termowizyjne
 • badania przemieszczeń i odkształceń na podstawie chmur punktów
 • inspekcje lotnicze obszarów niedostępnych (linie wysokiego napięcia, obiekty inżynieryjne)

Modelowanie 3D

 • modelowanie BIM/CAD
 • obróbka i modelowanie chmur punktów

Architektura

 • inwentaryzacje architektoniczne
 • opracowania dla obiektów zabytkowych
 • rzuty dachów
 • barwne ortofotoplany elewacji

Zarządzanie projektami

 • inwentaryzacje fotograficzne budynków (w tym d/c notarialnych)
 • fotoinspekcje stanu technicznego budynków

Zastosowanie w rolnictwie

 • analiza skutków klęsk żywiołowych
 • kontrola zasiewów metodą foto
 • dokumentacje dla firm ubezpieczeniowych

Fotogrametria z dronów

 • ortofotomapy
 • ortofotoplany elewacji buudynków
 • numeryczne modele terenu
 • pomiary objętości

Marketing i reklama

 • filmy sferyczne
 • wycieczki panoramiczne 360st
 • filmowanie eventów oraz zdjęcia z powietrza

Aktualności

W tym miejscu znajdą Państwo ostatnie informacje odnośnie realizowanych przez nas projektów.

Dokumentacje as-built w budownictwie
26Mar
Dokumentacje as-built w budownictwie

As-built – definicja W Internecie można znaleźć bardzo dużo interpretacji pojęcia as-built. Najprostsze tłumaczenie wprost z języka angielskiego to po prostu „jak zbudowano”. W Polsce posługujemy się zwykle pojęciem inwentaryzacji ...

Czytaj dalej

INWENTARYZACJA BIM…. O CO W TYM CHODZI? (CZĘŚĆ 2)
03Lut
INWENTARYZACJA BIM…. O CO W TYM CHODZI? (CZĘŚĆ 2)

Słowem wstępu To kolejny artykuł z zakresu modelowania z wykorzystaniem inwentaryzacji bim. O samej definicji inwentaryzacji w systemie BIM pisaliśmy tutaj. W tym wpisie skupimy się bardziej na technologiach jakie ...

Czytaj dalej

Inwentaryzacja BIM…. o co w tym chodzi? (część 1)
30Cze
Inwentaryzacja BIM…. o co w tym chodzi? (część 1)

Niniejszym rozpoczynamy cykl artykułów o technologii BIM, a w szczególności jej wpływie na to czym się zajmujemy – czyli szeroko rozumianej inżynierii odwrotnej. Na początek trochę teorii…  Czym jest ...

Czytaj dalej

Jeżeli przekonałeś się już do nas, nie zwlekaj! Kliknij przycisk obok i napisz!

Oferujemy profesjonalne usługi fotogrametrii bliskiego zasięgu z wykorzystaniem dronów. Jest to proces polegający na wykonaniu pomiarów na podstawie zarejestrowanych obrazów, co w praktyce oznacza zrobienie w terenie jedynie zdjęć z drona, natomiast właściwy postprocessing danych i opracowywanie dokumentacji odbywa się w biurze lub pracowni.

Fotogrametria z dronów to obiektywna i skuteczna metoda pracy, pozwalająca na zarejestrowanie o wiele większej ilości treści niż w przypadku pomiarów tradycyjnych. Do jej najważniejszych zalet należą możliwość równoczesnego zarejestrowania wszystkich szczegółów obrazu, wyjątkowo niedługi czas pracy w terenie i większy w pracowni, dzięki czemu pomiary są tańsze, a przy tym bardziej staranne. Zdjęcia cechują się bardzo wysoką dokładnością pomiarową, również w przypadku rejestrowania procesów dynamicznych. Dzięki rejestracji w różnorodnych zakresach długości fal, metoda ta umożliwia mierzenie różnego rodzaju budynków, obiektów i zjawisk na nich zachodzących. Pozwala też na łatwiejszy dostęp do elementów i obszarów trudno dostępnych z wielu powodów, np. słupów wysokiego napięcia, temperatury lub innego typu elementów, przez które prawidłowe wykonanie pomiarów tradycyjną metodą byłoby co najmniej utrudnione.

Zastosowanie fotogrametrycznych metod pomiarowych jest bardzo szerokie. Wykorzystujemy je do inwentaryzacji budowlanych, wykonywania rzutów dachów i obiektów, w tym zabytków architektonicznych, ortofotomap i ortofotoplanów oraz numerycznych modeli terenu, pomiarów objętości, modeli 3D pomników, monitoringu rys i pęknięć oraz wielu innych zadań.

W naszej pracy wykorzystujemy profesjonalny sprzęt pomiarowy renomowanych producentów, w tym bezzałogowe statki powietrzne, odbiorniki GPS, skanery laserowe i inne urządzenia, przystosowane do wykonywania różnych zadań. Dzięki stosowaniu najwyższej jakości sprzętu, nasze zdjęcia z drona są zawsze niezwykle dokładne i czytelne. Urządzenia są obsługiwane przez wykwalifikowanych operatorów powietrznych statków bezzałogowych, spośród których dwie osoby posiadają uprawnienia do wykonywania operacji poza zasięgiem wzroku (tzw. BVLOS).

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem w branży. Nasza kadra to zespół wykwalifikowanych specjalistów-inżynierów, dodatkowo na co dzień współpracujemy także z fachowcami z innych branż, np. architektonicznej, nieruchomości i budowlanej, dzięki czemu jesteśmy w stanie dostarczyć naszym Klientom kompleksowe rozwiązania i usługi. Stale powiększające się grono zadowolonych Klientów stanowi najlepszą wizytówkę naszego profesjonalizmu i rzetelności.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą usług z zakresu fotogrametrii, skaningu laserowego 3D i dziedzin pokrewnych. W przypadku dodatkowych pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji telefonicznie i mailowo. Nasi specjaliści chętnie udzielą odpowiedzi na rozmaite pytania i pomogą w wyborze najlepszej usługi, dopasowanej do indywidualnych potrzeb i wymagań.